Eğitimlerimiz

Çift Anadil

Bu eğitim modelinde öğrencinin günde 8-9 saatini beraber geçirdiği öğretmenleri eğitim sırasında ebeveynleri yerine geçtiği için bu öğretmenlerden İngilizce öğretmeni olanı sadece İngilizce konuşarak (ama öğrencisini anlayarak) İngilizce konuşmanın doğal bir süreç olduğunu öğrenciye gözlemletir.

Her sınıfta 2 öğretmen

Kırmızı Otobüs Anaokulu' lerde her sınıfta biri sadece İngilizce konuşan diğeride sadece Türkçe konuşan 2 ayrı öğrenmen vardır. Bu sayede hiç bir çocuğumuz gözden kaçmaz . Bu program Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlilerinin gözetiminde uygulanmakta olup, temel mantık olarak 2 farklı dili konuşan anne ve babası olan çocukların daha 3-4 yaşlarına geldiklerinde Alman annesi ile Almancayı rahatlıkla konuşurken Türk babası ile yine aynı rahatlıkta Türkçe iletişim kurabilmesi mantığı ile hazırlanmıştır.

Avrupa Birliği normlarına uygun

Ülkemiz, Avrupa’da ortak eğitim uygulamalarını öngören Socrates Projesine 24 Ocak 2000 tarihinde 253/2000/EC sayılı Avrupa Konseyi kararıyla katılmıştır. Bu nedenle, Avrupa ülkelerindeki yabancı dil öğretim uygulamaları ülkemizde de benimsenmiştir.

Oyun Odası

Kendi branşında uzman eğiticiler ile bir araya gelen çocuklar ve araç gereçlerle dizayn edilmiş oyun odasında sosyalleşecek, beden, zihin, yardımlaşma, iyi alışkanlık edinme ve sorumluluk becerilerini geliştireceklerdir.

Müzik ve Sanat Odası

Çocuğa verilen sanat ve müzik eğitiminin hedefi; çocuğun sosyal, duygusal, bedensel ve zihinsel becerilerini geliştirmek, yaratıcılığını arttırmak, özgün düşünceyi ve estetik anlayışını geliştirerek, haz almasını ve duygusal açıdan rahatlamasını sağlamayı hedefliyoruz.

Beslenme

Anaokulumuzdaki tüm yiyecekler ve içecekler hijyen kurallarına uygun olarak kendi mutfağımızda hazırlanır, hiçbir şekilde GDO'lu ürün kullanılmaz ve düzenli aralıklarla kontrol ve denetime tabidir.